Jak pomysłowo i śmiesznie zapakować pieniądze na prezent urodzinowy?

Jak pomysłowo i śmiesznie zapakować pieniądze na prezent urodzinowy?

Prezent urodzinowy w postaci gotówki? Czemu nie, to rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Pieniądze są najlepszym wyborem, gdy nie wiesz, co wręczyć drugiej osobie. Można je dać z każdej okazji, także urodzin. Aby wręczanie tego typu prezentu wyglądało elegancko, warto jednak zadbać o specjalne opakowanie. Pieniądze można włożyć do koperty lub zapakować w inny, pomysłowy i zabawny sposób.

Pieniądze w prezencie urodzinowym dla dziecka

Przygotowując prezent urodzinowy w postaci pieniędzy dla dziecka, warto pomyśleć o czymś, co przyciągnie uwagę malucha. Jednym ze sposobów jest wypełnienie gotówką balonu z helem. Może być on kolorowy, jednak najładniej wyglądają w tym przypadku balony przezroczyste.

Innym sposobem na wręczenie pieniędzy dziecku jest wcześniejszy zakup skarbonki, a następnie umieszczenie w niej banknotów. Taki pomysł sprawdzi się także w przypadku dorosłych. Skarbonka niekoniecznie musi być w kształcie świnki. Może to być pudełko z wygrawerowaną datą oraz życzeniami. Do skarbonki można dokupić mały młotek, którym obdarowana osoba stłucze ją w odpowiednim momencie.

Urodziny – jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent dla dorosłego?

Jednym ze sposobów na podarowanie pieniędzy jest przygotowanie nominałów, których wartość będzie równa wiekowi solenizanta. Banknoty te można oprawić w ramkę i ozdobić napisem „Zobacz! 50 to wcale nie tak dużo”.

Do wręczenia pieniędzy można wykorzystać także czyste pudełko na pizzę. Trzeba ułożyć je w sposób, aby ją przypominały swoim kształtem. Niezbędna tu będzie duża ilość takich samych banknotów. Innym rozwiązaniem jest włożenie pieniędzy do jednorazowej plastikowej strzykawki. Uwaga, nie może być ona zbyt mała. Pieniądze należy zwinąć w rulon i włożyć do środka. Następnie konieczne jest przyklejenie strzykawki do kartonika lub deseczki i ozdobienie napisem „Zastrzyk gotówki”.

Jest wiele pomysłów na zapakowanie podarunku w formie pieniędzy na urodziny. Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent z wykorzystaniem na przykład koperty? Jednym ze sposobów jest włożenie ich do niej i ozdobienie hasłem typu „By Ci nigdy nie zabrakło”. Dobrym i bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest też umieszczenie tekstu dopasowanego do solenizanta i wymyślonego specjalnie dla niego.